معماری داخلی آفرینش فضاست، فضایی که در عین زیبایی و خاطره انگیز بودن عملگرا و کارآمد نیز باشد. در واقع طراح با تنیدن اصول فنی و تخصصی معماری داخلی با حس زیبایی شناسی ، فضایی را طراحی می‌کند که بیانگر هویت، نیاز، درک و خواسته‌های مخاطبش است. دکوراسیون داخلی، هماهنگ سازی برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه می باشد. دکوراسیون داخلی همانند سایر هنرها، دارای سبک و ریزه‌کاری‌های متفاوتی است که براساس سلیقه‌ها و نیازهای دوران، دستخوش تغییر می‌شوند.

شرکت طراحی مهندسی دکوراسیون داخلی چوب آرا با پشتوانه تخصصی و علمی فراوان و با بهره گیری از طراحی های روز دنیا با نگرشی متفاوت از بازار نسبت به تولید و تامین محصولات کابینت ،کمد دیواری ، دکورهای تجاری و فروشگاهی، غرفه های نمایشگاهی، دکورهای ادرای، و انواع مصنوعات چوبی به مصرف کننده با کیفیتی بسیار بالا و متمایز از رقبا، پا به عرصه تولید(حضور) نهاده است. این مجموعه با بهره گیری از کادری متخصص و مجرب، اهداف متعالی خود را که در مرحله نخست طراحی و تولید محصولی با کیفیت به منظور تامین خواسته مشتریان و آشنا کردن آنها با محصولات به روز دنیا می باشد، مبنا و اصول کار حرفه ای خود قرار داده و جهت تحقق آن از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد. بازدید و مشاوره رایگان و ارایه طرح سه بعدی دقیق و محصولی زیبا از جمله مزیت های محصولات این شرکت در بازار محسوب می گردد. این مجموعه شعار خلاقیت، سخت کوشی، تخصص، و قیمت مقرون به صرفه را جهت رسیدن به محصولی با کیفیت سرلوحه سیاست ها و اصول اعتقادی خود قرار داده است.

دکوراسیون داخلی چوب آرا، در راستای ارتقای دانش دکوراسیون نزد مردم، از سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را شروع نموده است. تیم چوب آرا، علاوه بر تولید مطالب مرتبط با دکوراسیون، پاسخگوی سوالات شما نیز خواهد بود.

این مجموعه با هدف ایجاد شرایط و نگاهی نو به حوزه طراحی منظر، اقدام به ایجاد واحدی مستقل در بخش طراحی داخلی نموده است. توجه ویژه به طراحی منظر، نقشه های معماری فاز صفر و یک، طراحی اسکیس و ارائه طرح های ۳ بعدی ساده و پیشرفته مورد توجه این شرکت قرار گرفته است. این مجموعه با بکارگیری دانش معماری در حوزه طراحی منظر و بهره گیری از متخصصان کارآزموده در بخش های نرم افزاری قادر به ارائه نقشه های مفهومی و اجرایی است.

یک پروژه معماری در سه فاز انجام می شود که در این روند، معماری نمود پیدا می کند. این سه فاز می بایست به صورت سلسله مراتب پشت سر هم قرار گیرد که شامل فاز صفر، یک و دو معماری می باشند.

فاز صفر معماری

فاز صفر معماری به فاز مطالعات و کسب اطلاعات در ارتباط با خواسته های پروژه و الزامات شرایط محیطی و قوانین و استاندارد ها گفته می شود. در این مرحله شرایط اقلیمی محدوده سایت پلان، دسترسی های اصلی و فرعی سایت پلان، نحوه قرارگیری بنا در سایت پلان، انواع فضاها و عملکرد فضا ها و نحوه ارتباطات این فضاها و … مورد مطالعه قرار می گیرد.

فاز یک معماری

فاز یک معماری روند سازمان دهی به اطلاعات کسب شده در فاز صفر می باشد. این فاز معماری منجر به ارایه پیش طرح های اولیه یا نقشه های فاز یک معماری که برای ارایه جهت اخذ مجوز های لازم برای ساخت اعم از شهرداری یا بخش داری الزامی می باشد. خروجی های این فاز شامل پلان ها و طراحی اولیه حجم با محاسبه و ارایه متریک فضاها می باشد (کانسپت حجم در این مرحله شکل می گیرد).

فاز دو معماری

فاز دو معماری شامل ارایه نقشه های اجرایی ساختمان یا نقشه های فاز دو معماری براساس نقشه های فاز یک می باشد. در این نقشه ها نحوه اجرا و جزییات اجرای پروژه بیان شده است. این نقشه ها جهت اجرا یا ارایه به پیمانکاران اجرایی آماده می گردد. خروجی های فاز ۲ معماری شامل : توضیح نوع متریال ها در هر بخش ، کف و سقف سازی ، جزییات مربوط به نازک کاری و شیب بندی ها و جا نمایی محل عبور تاسیسات (رایزر ها و داکت ها و … ).

ارائه پلان معماری

یکی از خدمات شرکت چوب آرا ارائه نقشه های فاز ۱ معماری شامل نقشه های قرارگیری بنا، پلان معماری طبقات، برش طبقات مطابق با قوانین و آیین نامه های به روز شهرداری ها و نواحی جهت دریافت مجوزها و تاییدیه های می باشد. این مجموعه با هدف ایجاد شرایط و نگاهی نو به حوزه طراحی منظر، اقدام به ایجاد واحدی مستقل در بخش طراحی داخلی نموده است. توجه ویژه به طراحی منظر، نقشه های معماری فاز صفر و یک، طراحی اسکیس و ارائه طرح های ۳ بعدی ساده و پیشرفته مورد توجه این شرکت قرار گرفته است. این مجموعه با بکارگیری دانش معماری در حوزه طراحی منظر و بهره گیری از متخصصان کارآزموده در بخش های نرم افزاری قادر به ارائه نقشه های مفهومی و اجرایی است.

 

طراحی ۳ بعدی

این مرحله موازی مرحله فاز دو معماری انجام می شود و به جزییات طراحی به صورت ارایه طرح پیش از اجرا می پردازد. این بخش شامل مشخص نمودن نوع چینش مصالح، نورپردازی ها، مبلمان، رنگ بندی ها، احجام دکوراتیو و….. می باشد.

مشاهده پروژه های چوب آرا
۱۰۲

تعداد پروژه اداری - تجاری

۱۷۶

تعداد پروژه کمددیواری

۹۳

تعداد غرفه نمایشگاهی

۲۴۲

تعداد پروژه کابینت